Grupa teatralna „W ROZPROSZENIU”
funkcjonuje pod egidą OPP grupującą uczniów głównie z I LO.
Opiekunem grupy jest mgr Tomasz Jurkiewicz.

» W roku szkolnym 2002/2003 grupa w składzie: M.Klein,K. Kalina, M. Klonowska, A. Kamińska, A. Jagodzińska, K. Figiel przygotowała spektakl "Przecież warto dla tych paru groszy" wg tekstu A.Biziuk poświęcony aktualnym problemom kariery zawodowej tzw. "wyścigu szczurów" we współczesnym świecie, walki w realiach korporacyjnych, finansowych i ekonomicznych. Spektakl ten wykorzystywał poetykę teatru znaku i symbolu, sięgał po typowe gadżety współczesności: telefon komórkowy, komputer, pager, laptop.
» Grupa wzięła udział w przygotowaniach uroczystości szkolnych - rocznicy odzyskania niepodległości, kolejnego finału WOŚP, w Dniach Otwartych I LO.

» W roku następnym skład personalny grupy uległ zmianie - odchodził kolejny rocznik maturalny. Oto skład grupy: K.Strzeżewski, M.Mikluszka, P.Wysłouch, A.Jagodzińska, K.Figiel, M. Awsiukiewicz, J. Bronk, K. Poręba, M. Klein.
W tym składzie grupa kontynuowała prace nad "Próbami" wg tekstu B. Schaeffera. To typowy teatr absurdu, teatr pokazujący anomalia współczesnej rzeczywistości, satyryczna wizja stosunków międzyludzkich.

» Spektakle przygotowano we współpracy z kołem teatralnym p. mgr M.Meronk i kołem wokalnym p. mgr B.Czarkowskiej.
» Grupa wzięła udział w przygotowaniu inscenizacji zbiorowych programów słowno-muzycznych: „Historia wychowania w zarysie”, „Światowy dzień bez tytoniu”, „Satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka”, wystąpiła na wielu przeglądach, konkursach i spotkaniach teatralnych zajmując czołowe miejsca, m.in.:
  • II Powiatowy Przegląd Teatralny w Redzie – I miejsce
  • Przegląd Teatralny w Gdańsku – II miejsce
  • V Spotkania Teatralne im. A. Luterki w Wejherowie – III miejsce
  • Rumskie Spotkania Teatralne – I miejsce.

» Nasi młodzi aktorzy wzięli również udział w różnych uroczystościach i imprezach np.:
  • w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (MOSiR Rumia)
  • w Świątecznym Dniu Teatru (w Wejherowie)
  • w Przeglądzie „Bursztynowa Maska” w Gdańsku
  • w Trójmiejskich Spotkaniach Teatrów Niezależnych w Gdańsku.

Grupa zaprasza na swoje spotkania (kontakt z opiekunem), liczymy na współudział w kreowaniu nowych spektakli.