Gimnazjalisto!

• Informacje dla kandydatów
    NA ROK SZKOLNY 2013/2014  więcej»

podanie kandydata 2013/2014[PDF]»
    karta zaliczenia próby sprawności fizycznej 2013/2014[PDF]»
    informacja dla kandydatów 2013/2014 [PDF]»

Nadrzędnym celem kształcenia w I LO im. Książąt Pomorskich jest przygotowanie Cię do podjęcia studiów wyższych. Przebywając w naszej szkole przez trzy lata będziesz mógł uczyć się wybranych przedmiotów w zakresie rozszerzonym, co ma Ci ułatwić osiągnięcie tego celu.

Możesz wybrać spośród klas ogólnych z możliwością poszerzenia wybranych przedmiotów ogólnokształcących:
    KLASA A - HUMANISTYCZNO–PRAWNICZA
    Program klasy obejmuje poszerzanie języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie realizują przedmiot dodatkowy podstawy prawa, uczestniczą w rozprawach sądowych i wykładach z zakresu prawa prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni w ramach porozumień zawartych z uczelniami. Absolwenci klasy są przygotowani do podjęcia studiów na filologii polskiej, historii, politologii, prawie itp.
    KLASA B - POLITECHNICZNA
    Program klasy obejmuje poszerzanie matematyki, fizyki oraz języka angielskiego. Uczniowie biorą udział w wykładach z fizyki, astronomii i matematyki prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni Trójmiasta oraz w zajęciach w pracowni fizycznej (najnowocześniejszej w Polsce) Uniwersytetu Gdańskiego w ramach porozumień zawartych z uczelnią. Absolwenci klasy są przygotowani do podjęcia studiów na wydziałach matematyki, fizyki i informatyki oraz kierunkach politechnicznych, a także płynnie komunikują się w języku angielskim.
    KLASA C - MEDYCZNA
    Program klasy obejmuje poszerzanie biologii, chemii i fizyki. Integralną częścią programu jest kurs pomocy przedmedycznej oraz udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez lekarzy specjalistów. Absolwenci klasy są przygotowani do podjęcia studiów na wydziałach biologii, chemii, biotechnologii oraz kierunków lekarskiego, farmaceutycznego i stomatologicznego akademii medycznych.
    KLASA D - LINGWISTYCZNA
    Program klasy obejmuje poszerzanie języka angielskiego, języka niemieckiego i historii. Uczniowie biorą udział w warsztatach prowadzonych przez cudzoziemców, anglojęzycznych spektaklach teatralnych oraz wyjeżdżają na
    wycieczki do Wielkiej Brytanii. Absolwenci klasy płynnie komunikują się w języku angielskim i niemieckim oraz są przygotowani do podjęcia studiów na filologii angielskiej, niemieckiej, historii oraz uzyskują przygotowanie ogólne umożliwiające im studiowanie na innych kierunkach.
    KLASA E – EKONOMICZNO – TURYSTYCZNA
    Program klasy obejmuje poszerzanie geografii, matematyki i języka angielskiego. Uczniowie tej klasy realizują przedmiot uzupełniający ekonomia w praktyce i biorą udział w przedsięwzięciach turystycznych. Absolwenci klasy płynnie komunikują się w języku angielskim i są przygotowani do podjęcia studiów na wydziałach geografii, matematyki oraz wydziałach ekonomicznych i hotelarsko – turystycznych.
    KLASA S - SPORTOWA
    Program klasy obejmuje poszerzanie geografii, biologii, języka angielskiego i wychowania fizycznego ( 10 godzin tygodniowo). Uczniowie biorą udział w zawodach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i krajowym odnosząc liczne sukcesy. Absolwenci klasy płynnie komunikują się w języku angielskim i są przygotowani do podjęcia studiów na wydziałach Akademii Wychowania Fizycznego, uczelniach wojskowych, policyjnych i pożarniczych oraz innych
    kierunkach związanych z organizacją turystyki, rekreacji i odnowy biologicznej, na których obowiązkowy jest egzamin sprawnościowy.