Odyseja Umysłu
Wyrusz z nami w podróż, jaką jest edukacja...
Zajęcia prowadzi trener mgr Małgorzata Meronk, która w roku szkolnym 2008/09 utworzyła 2 drużyny składające się przeważnie z uczniów naszej szkoły.
Pierwsza drużyna, pod nazwą Koło Odysei Umysłu, ma zajęcia w poniedziałki w godz. 14.30-16.45. Druga drużyna, pod egidą Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, spotyka się w każdy czwartek w godz. 15.15-17.30.

Jeśli się uczysz, a chcesz przeżyć nizapomnianą przygodę i przekonać się, jak wiele potrafisz...
zapraszamy Cię do Odysei Umysłu!

 • kreatywność to umiejętność, którą ćwiczymy; realizacja własnych pomysłów angażuje uczniów w rozwiązywanie stawianych im zadań;
 • pracując w grupie wykorzystujemy umiejętności każdego uczestnika; uczestnicy inspirują się wzajemnie, uczą się od siebie i mogą polegać na sobie nawzajem;
 • przyjazne współzawodnictwo stymuluje kreatywność; uczestnicy starają się pracować najlepiej, jak potrafią i są dumni z efektów swojej pracy;
 • uczestnicy opracowują problemy długoterminowe, jak i problemy spontaniczne.

  Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w zajęciach Odysei Umysłu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.odyseja.org.


  W roku szkolnym 2007/08 prof M.Meronk założyła pierwszą w historii tej szkoły drużynę odysejową, która reprezentowała nasze liceum na Eliminacjach Regionalnych 17. Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu 2008. Młodym Odyseuszom poszło nieźle. Spektakl pt."Teraz dziwacy!", który zaprezentowali, wypadł bardzo dobrze. Gratulujemy im odwagi w zmienianiu biegu dziejów naszego LO!
  Drużyna wystąpiła też na imprezie pod hasłem "Dni otwarte dla Gimnazjalistów", na której prezentowała rozwiązanie Problemu Długoterminowego.

 • © 2005-2016 Copyright by lo1.rumia.pl        All rights reserved