» "KREW RATUJE ŻYCIE"
Dodano: 15.03.2009

Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc!

3 marca 2009r. uczniowie I LO w Rumi po raz kolejny oddawali honorowo krew w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych w Honorowym Krwiodawstwie ph. „Młoda Krew Ratuje Życie”.

I tym razem uczniowie nie zawiedli. 48 osób oddało ponad 21  litrów cennego płynu.

Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie. Optymizmem napawa fakt, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tak aktywnie i chętnie stają się honorowymi dawcami, a uczestnictwo w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” stało się tradycją w naszym liceum.

Kiedy oddajemy krew, która nas nie kosztuje, dajemy największy skarb tym, dla których jest ona ratunkiem.  A krew jest najpiękniejszym darem, jaki możemy podarować drugiemu człowiekowi.

Podsumowanie tegorocznej edycji turnieju nastąpi w maju, wówczas dowiemy się, na którym miejscu w województwie uplasowało się I LO.

Opiekunkami akcji są: p. Mirosława Pałubicka i p. Anna Chwałek.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie:

.

» Powrót do strony głównej