» "KREW RATUJE ŻYCIE"
Dodano: 27.10.2008
W dniach 20 i 22.10 br. dla uczniów klas III zorganizowano w szkole spotkanie z p. Bogumiłą Piernicką ze Stacji Krwiodawstwa wejherowskiego szpitala. Celem prelekcji było zapoznanie młodzieży z ideą honorowego krwiodawstwa.
23.10 br. w ramach ogólnopolskiej akcji „Młoda krew ratuje życie” do szkoły przyjechał ambulans do poboru krwi. Każdy pełnoletni uczeń naszej szkoły mógł oddać krew. Zainteresowanie było ogromne. Chętne były 62 osoby, ale część nie mogła oddać krwi z powodów zdrowotnych. Ostatecznie 52 osoby (w tym 2 nauczycieli) oddały po 450 ml krwi. W ten sposób uzyskaliśmy 23,4 l. Świadczy to o coraz większym zainteresowaniu naszą akcją. Podobną akcję planujemy zorganizować również w II semestrze, najprawdopodobniej w marcu 2009r.

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie:
.

» Powrót do strony głównej